0
مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

مهلت صادرکنندگان سال 97 برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

 شنبه 16 آذر 1398 / بازدید 603 / نظرات 0 /

سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی به منظور مساعدت با صادرکنندگان، توافق کردند کلیه صادرکنندگان سال 97 تا پایان دی‌ماه سال جاری فرصت داشته باشند برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال یادشده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوطه اقدام کنند.

بنا به درخواست صادرکنندگان و با توجه به شرایط سخت اقتصادی، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی بعد از هشتاد و نهمین نشست شورای گفت‌وگو توافق کردند به کلیه صادرکنندگان 97 برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی همان سال تا پایان دی‌ماه 98 فرصت دهند تا نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوطه اقدام کنند.

در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نحوه اجرای جز (1) بند (ج) تبصره (8) قانون بودجه سال 98 با موضوع استرداد مالیات بر ارزش افزوده پس از بازگشت ارز حاصل از صادرات، بررسی و مقرر شد با مسئولیت بانک مرکزی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی، اتاق ایران و کنفدراسیون صادرات ایران و معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شود و موضوع به صورت دقیق‌تر مورد مطالعه قرار گیرد و بر اساس آن بانک مرکزی بخشنامه مربوط به چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات و سازمان امور مالیاتی نیز دستورالعمل سازمان امور مالیاتی مربوط به این موضوع را اصلاح کند.

بر این اساس سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی به این نتیجه رسیدند تا به کلیه صادرکنندگان سال 97 تا پایان دی‌ماه سال جاری فرصت دهند برای آخرین بار و به منظور بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال یادشده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام کنند. بدیهی است در پایان مهلت یادشده اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات این دست از صادرکنندگان به سازمان امور مالیاتی توسط این بانک ارسال خواهد شد.

همچنین اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان تا پایان آبان ماه سال جاری به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.
منبع خبر  : http://otaghiranonline.ir/news/31354
تاریخ انتشار خبر : 1398/09/16 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

  در حال حاضر شرکت بيتا شهريار توس با افتخار همکاري با چندين شرکت خارجي حوضه خليج فارس،اروپا و آسياي ميانه  را دارد و همچنان تلاش بر گسترش اين روابط در عرصه صادرات و واردات کالاها با بالاترين کيفيت و ارزان ترين قيمت دارد .
در طي ساليان گذشته خدمات ما و رضايتمندي همکاران و هموطنان  عزيز نيز يکي از افتخارات مجموعه ما بوده است 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

کشور ايران،استان خراسان رضوي،شهرستان مشهد،بزرگراه آزادي،آزادي 60،ساختمان سپهر،طبقه ۶ واحد ۱۶۳

051-36673567

00989151042294,آقای حسین زارع

051-36579709 داخلی 13

Bitashariartoos@gmail.com