0
کمک رمزارزها به تسهیل تجارت و واردات

کمک رمزارزها به تسهیل تجارت و واردات

 دوشنبه 28 مرداد 1398 / بازدید 627 / نظرات 0 /

ایران اکونومیست- عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به محدودیت های انتقال ارز حاصل از صادرات به کشور گفت: رمزارزها می توانند به ویژه به شرکت های واردکننده برای تسهیل در نقل و انتقالات مالی کمک کنند.

مهراد عباد در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره اینکه یکی از مسائل موجود بر سر راه اعطای مجوز به استخراج کنندگان رمزارزها بازگشت ارز حاصل از ماینینگ است، اظهار داشت: رمزارزها می توانند به شرکت های واردکنندهکمک کنند تا کالای خود را خریداری کنند و به طور عملی از این راه ارز حاصل از استخراج آنها به کشور بازمی گردد. وی با بیان اینکه احتمال عدم بازگشت ارز حاصل از استخراج رمزارزها بسیار کم است، افزود: شاید کمتر از ۵ درصد از ارزی که از استخراج رمزارزها حاصل می شود، به کشور بازنگردد که آن هم به احتمال زیاد در سفرهای خارجیهزینه می شود. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره اعتراض فعالان استخراج رمزارز به تعرفه های برق تصویب شده از سوی دولت نیز گفت: تقریبا تمامی فعالان این صنعت اتفاق نظر دارند که تعرفه برق ماینینگ باید برابر تعرفه صنعتی و نه تعرفه برق صادراتی تعیین شود زیرا صرفه اقتصادی این فعالیت در کشور از بین می رود. عباد اظهار داشت: در صورتی که تعرفه برق ماینینگ برابر تعرفه برق صادراتی در نظر گرفته شود، در عمل استخراج رمزارزها در ایران صرفه خود را از دست می دهد و تولیدی انجام نخواهد شد. وی با بیان اینکه آمار دقیقی از فعالیت مراکز کنونی استخراج رمزارز در کشور در دست نیست، ادامه داد: در یکی از کمیسیون های اتاق بازرگانی بحث می شد که بیش از هزار مجموعه در
کشور در حال استخراج رمزارز هستند ولی هیچ آمار دقیق و رسمی در این خصوص وجود ندارد.
منبع :ایران اکونومیست
تاریخ : 98/5/28

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

  در حال حاضر شرکت بيتا شهريار توس با افتخار همکاري با چندين شرکت خارجي حوضه خليج فارس،اروپا و آسياي ميانه  را دارد و همچنان تلاش بر گسترش اين روابط در عرصه صادرات و واردات کالاها با بالاترين کيفيت و ارزان ترين قيمت دارد .
در طي ساليان گذشته خدمات ما و رضايتمندي همکاران و هموطنان  عزيز نيز يکي از افتخارات مجموعه ما بوده است 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

کشور ايران،استان خراسان رضوي،شهرستان مشهد،بزرگراه آزادي،آزادي 60،ساختمان سپهر،طبقه ۶ واحد ۱۶۳

051-36673567

00989151042294,آقای حسین زارع

051-36579709 داخلی 13

Bitashariartoos@gmail.com